V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024 r.

Ogłoszenia / niedziela, 28 kwietnia, 2024

V NIEDZIELA WIELKANOCNA 28.04.2024 r.

• Dziękuje za przygotowanie świątyni na dzisiejszą niedzielę. Kościół sprzątały: P. Katarzyna i Patrycja Wawer, P. Aleksandra Kiciak P. Małgorzata Piłat, P. Maria Kobiałka, P. Magdalena Majchrzak, P. Edyta Kochan. Bóg zapłać.

• Przypominam o przykazaniach kościelnych: 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty. 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię świętą.(grzech zaniedbania)(26 maja).

• Awaria wody przy cmentarzu została usunięta, wykonano przyłącze do wodociągu i pokrywę studzienki prace zakończono, zamontowano kran z wodą na zewnątrz kościoła przy schodach do zakrystii.

• Wywieziono kontener ze śmieciami i szkło z cmentarza. Dziękuję za pomoc: P. Marcinowi Góreckiemu, P. Jackowi Mędrek, P. Zenonowi Grabowskiemu za użyczenie samochodu.

• Przez miesiąc maj codziennie Litania Loretańska do Najświętszej Maryi Panny. W dni powszednie po mszy o 18.00, w niedziele i uroczystości po sumie. Zachęcam do uczestnictwa w kościele lub przy figurach.

• W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy doktora Kościoła, patronki Europy.

• W czwartek wspomnienie św. Atanazego biskupa i doktora Kościoła

• W piątek Uroczystość Najśw. Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski, msze o 9 i 11. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych(nie ma postu), I piątek miesiąca.

• W sobotę wspomnienie św. Floriana patrona strażaków. O 10.00 w parafii Karczmiska msza św. w intencji strażaków z całej gminy Karczmiska. Ksiądz Proboszcz serdecznie zaprasza.(poczty sztandarowe)

• Za tydzień po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

• Poświęcenie pól. Na Grabówkach poświęcenie pól na Łysych Górach.

• Intencje

• Pod Twoją Obronę